Karbala (3/4)

serial wojenny Polska 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Irak, 2004 r. W zatłoczonej Karbali dochodzi do zamachów. Na placu boju pozostaje jedynie garstka polskich i bułgarskich żołnierzy. Z ograniczonymi zapasami muszą stawić czoło grupie ekstremistów.

Oglądaj w telewizji

Pon 25.08 20:25
TVP 1logo

Opis

3 kwietnia 2004 roku, trwa wojna w Zatoce Perskiej. Do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi, którzy obchodzą święto Aszura. Niespodziewanie w mieście pełnym ludzi dochodzi do zamachów, poprzedzających strategiczny atak na City Hall - siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie garstka polskich oraz bułgarskich żołnierzy, pozbawionych jakiegokolwiek wsparcia. Zostali odcięci od świata z ograniczonymi zapasami jedzenia oraz amunicji. Muszą stawić czoło liczniejszej grupie ekstremistów. Tak dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej, która trwa cztery dni. Dzięki profesjonalizmowi, determinacji, a także woli walki strona polsko-bułgarska nie tylko wygrywa, ale też nie traci ani jednego żołnierza.

W tym odcinku

Islamskie bojówki otaczają Karbalę. Wszystkie drogi zostały zaminowane, co uniemożliwia polskim żołnierzom dotarcie do ludzi Kalickiego i Getowa. Zostaje również zerwana łączność, więc obrońcy ratusza nie mają informacji o ewentualnym przybyciu posiłków ani o tym, na jak długo wystarczy im amunicji i żywności. W nocy sadryści przeprowadzają szturm na City Hall, jednak Polacy i Bułgarzy skutecznie go odpierają, nie ponosząc przy tym żadnych strat. Wkrótce islamiści odnajdują Farida i zmuszają go do przedostania się do ratusza w celu uwolnienia więźniów, jasno dając mu do zrozumienia, że odmowa narazi jego rodzinę na niebezpieczeństwo. Wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że współpracował z Amerykanami.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...