Serialowa nostalgia: Szpital na peryferiach: Powtórna operacja (14)

(Nemocnice na kraji města: Reoperace)

serial obyczajowy Czechosłowacja 1977-1981  od 12 lat

W skrócie

Karel Sova i Czenkowa pobierają się. Matka Romana odchodzi na emeryturę. Siostrą oddziałową zostaje Marta. Do Tyniszte przyjeżdża nowa lekarka. Kobieta popada w konflikt z pielęgniarkami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pracownicy jednej z czechosłowackich klinik z poświęceniem leczą kolejnych pacjentów. Jest wśród nich ordynator ortopedii, doktor Sova (Ladislav Chudík), jego zastępca Sztrosmajer (Milos Kopecký), a także siostra Hunkova (Iva Janžurová). Medycy zmagają się z wieloma problemami zawodowymi i osobistymi, ale w ich życiu nie brakuje również radosnych chwil. W pierwszym odcinku syn doktora Sovy, Karel (Ladislav Frej), świętuje rocznicę ślubu. Podczas przyjęcia dochodzi do kłótni. Do pracy w szpitalu zostaje przyjęta nowa lekarka Elżbieta Czenkova (Eliska Balzerová). Lekarze próbują pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, który okazuje się członkiem reprezentacji kraju w hokeju na lodzie.

W tym odcinku

Karel Sova i doktor Czenkowa pobierają się. Matka Romana odchodzi na emeryturę. Siostrą oddziałową zostaje Marta. Tak bardzo przejmuje się swoją nową rolą, że traktuje podwładne gorzej niż poprzednia oddziałowa. Do Tyniszte przyjeżdża nowa lekarka, Fastowa. Między nią, a pielęgniarkami dochodzi do konfliktu. Ina, pod pretekstem chęci dorobienia, prosi przełożoną o przydzielenie jej nocnych dyżurów. Jak się okazuje, są to te same noce, podczas których dyżur pełni doktor Błażej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...