Tamte lata, tamte dni: Adam Woronowicz
magazyn kulturalny Polska 2020-2023
W skrócie
Twórcy rozmawiają z aktorem, Adamem Woronowiczem. Opowiada on, dlaczego jego zdaniem dworzec jest alegorią życia pełnego zakrętów. Wspomina też swoją rolę z filmu 'Popiełuszko. Wolność jest w nas'.
Oglądaj w telewizji
Program archiwalny.
Opis
Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z cenionymi artystami o ich dzieciństwie, domu rodzinnym oraz o wydarzeniach, które w istotny sposób wpłynęły na ich życie i drogę twórczą. Spotyka się z nimi w miejscach, które mają dla nich znaczenie sentymentalne.
Tym razem twórcy rozmawiają z aktorem, Adamem Woronowiczem. Opowiada on, dlaczego jego zdaniem dworzec jest alegorią życia pełnego zakrętów i niespodzianek. Wspomina też swoje role z rozmaitych polskich teatrów oraz z filmu "Popiełuszko. Wolność jest w nas", w którym zagrał księdza Jerzego Popiełuszkę.
Twórcy
Zobacz także
Tamte lata, tamte dni: Juliusz Machulski
So, 11.10 15:20
i 4 późniejsze emisje
Tamte lata, tamte dni: Joanna Szczepkowska
Pon, 13.10 7:25
i 2 późniejsze emisje
Tamte lata, tamte dni: Artur Barciś
Pon, 13.10 14:20
i 1 późniejsza emisja
Tamte lata, tamte dni: Jerzy Bończak
Wt, 14.10 7:00
i 3 późniejsze emisje
Tamte lata, tamte dni: Ewa Błaszczyk
Śr, 15.10 7:05
i 3 późniejsze emisje
Tamte lata, tamte dni: Andrzej Grabowski
Czw, 16.10 6:45
i 1 późniejsza emisja
Tamte lata, tamte dni: Wojciech Mann
Pt, 17.10 7:00
i 2 późniejsze emisje
Tamte lata, tamte dni: Andrzej Seweryn
Nd, 19.10 22:20
Tamte lata, tamte dni: Janusz Olejniczak
Wt, 21.10 7:00
Tamte lata, tamte dni: Jan Jakub Kolski
Wt, 21.10 7:20
i 1 późniejsza emisja