Natura w Jedynce: Zwierzęta: Antylopy (8/10)

(Just Animals: Antelopes)

serial dokumentalny Australia 2018  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Antylopy to jeden z symboli Afryki. Charakterystyczną cechą tych zwierząt są rogi, które różnią się wielkością i kształtem w zależności od gatunku. Wyróżnia je także niejednolite umaszczenie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Fascynujący świat dzikiej przyrody ukazujący wybrane zwierzęta, jak majestatyczne słonie, budzące grozę wielkie koty, nieobliczalne krokodyle czy zaskakujące niedźwiedzie. Widz może je obserwować w ich naturalnym środowisku, jak się rodzą i dorastają. Każdy aspekt ich życia został przeanalizowany - atrybuty fizyczne, percepcja sensoryczna, umiejętności komunikacyjne, a także niezwykłe zachowania i pomysłowe adaptacje.

W tym odcinku

Antylopy to jeden z symboli Afryki i właśnie tam żyje większość z nich. Charakterystyczną cechą tych zwierząt są rogi, które różnią się wielkością i kształtem w zależności od gatunku. Wyróżnia je także niejednolite umaszczenie zadziwiające różnorodnością kolorów i wzorów. Antylopy przystosowały sposób odżywiania do różnych środowisk, w których żyją: od obszarów trawiastych, przez pustynie, po bogate w roślinność mokradła. Swobodnie przemieszczają się skokami oraz odznaczają się wyjątkową wytrzymałością, która umożliwia antylopom gnu wielką coroczną migrację.

Zobacz także

Ładuję...