Va banque (155)

teleturniej Polska  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Do gry staną inżynier elektryk Michał, filolog Brygida oraz Piotr z Zielonej Góry. Zawodnicy mają za zadanie sformułować pytania do haseł z takich kategorii jak gar, władcy Polski czy niemetale.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

"Va banque", kultowy teleturniej Telewizji Polskiej, powraca w nowej odsłonie. W programie zmierzy się troje uczestników. Ich zadaniem jest odpowiadanie pytaniami na odsłaniane hasła, które z kolei są zdaniami oznajmującymi. Zawodników czekają trzy rundy. W pierwszych dwóch muszą wybrać hasła spośród sześciu kategorii. Każda złożona jest z pięciu pytań uporządkowanych według poziomu trudności. Różni się też ich wartość pieniężna - w pierwszej rundzie od stu do pięciuset złotych, w drugiej stawka wzrasta i pytania nagradzane są kwotami od dwustu do tysiąca złotych. W ostatnim, finałowym etapie wszyscy otrzymują to samo zagadnienie. Łącznie w odcinku pada sześćdziesiąt jeden pytań. Tylko zwycięzca opuszcza teleturniej z pieniędzmi. Ma też możliwość pięciokrotnego wzięcia udziału w kolejnym odcinku. "Va banque" był wyświetlany w latach 1996-2003. Kazimierza Kaczora w roli prowadzącego zastąpi Przemysław Babiarz, znany dziennikarz, aktor i konferansjer. Teleturniej inspirowany jest amerykańskim programem "Jeopardy".

Do emocjonującej gry tym razem staną inżynier elektryk Michał z Krakowa, filolog Brygida z Gwizdał oraz inżynier górnik Piotr z Zielonej Góry. Zawodnicy mają za zadanie sformułować pytania do haseł z takich kategorii jak m.in. gar, władcy Polski czy niemetale.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...