Podróżnik: Dolina Dades

magazyn turystyczny Polska 2005  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Ekipa gości w pięknym zakątku Maroka - w Dolinie Dades. Tomasz Rudomino i Anna Kwiatkowska udają się na wyprawę szlakiem położonych nad jej brzegami zamków i pradawnych obyczajów kraju.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wraz z autorami programu, Anną i Tomaszem Kwiatkowskimi, widzowie wędrują po bardziej i mniej znanych zakątkach świata. Dzięki ciekawej formule magazynu poznajemy historię różnych krajów oraz ich mieszkańców, zwyczaje i obyczaje. W programach znajdują się także podstawowe informacje dla turystów - o bazie hotelowej, możliwościach transportowych, pogodzie i walucie.

Dziś ekipa gości w najpiękniejszym zakątku Maroka - w Dolinie Dades. Tomasz Rudomino i Anna Kwiatkowska udają się na wyprawę szlakiem położonych nad jej brzegami zamków i pradawnych obyczajów południowego Maroka. Zwiedzają miejscowość Skourę, w której podziwiają najstarsze kazby, czyli zamki zbudowane z pustynnej ziemi. Widzowie dowiedzą się o historii dynastii Almorawidów oraz o tajemnicach niezwykłych budowli. Autorzy docierają do sławnego El Kelaa M'Guna, w którym pielgrzymi wracający z Mekki zasadzili przywiezione ze świętego miasta róże. Przepiękna woń różowych kwiatów unosi się po całym miasteczku, mamiąc zmysły turystów. Kosmetyki z marokańskiej róży robią furorę na całym świecie.

Twórcy

Ładuję...