Krucjata. Prawo serii (13-ost.)

serial kryminalny Polska 2022  od 16 lat

W skrócie

Jan i Piotr stoją po przeciwnych stronach barykady. Selekcjoner jest na finiszu krucjaty, a brakującą literą T jest jego przyrodni brat. Podopieczni Stawiskiego w godzinie próby zdradzają mentora.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nowa pozycja w ofercie platformy Telewizji Polskiej, która zadebiutowała 21 listopada. Producenci położyli duży nacisk na promocję, licząc na to, że serial stanie się wielkim hitem. Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Mocną stronę "Krucjaty" stanowi również obsada, w której obok mniej znanych aktorów znalazło się wiele gwiazd ekranu. Trzynaście odcinków to trzynaście porwań i zabójstw, nad którymi pracuje komisarz Jan Góra, noszący pseudonim Mandżaro (Julian Świeżewski). Ofary to wpływowe osoby, m.in. juror w talent show czy posłanka. Z czasem policjant odkrywa związek pomiędzy zbrodniami i krok po kroku poznaje szczegóły znacznie bardziej skomplikowanego planu.

W tym odcinku

Jan Góra i Piotr Stawiski stoją po przeciwnych stronach barykady. Selekcjoner jest na finiszu swojej krucjaty, a brakującą literą T jest jego przyrodni brat. Wychodzi na jaw, że za "wielkimi czynami" kryły się tylko osobiste interesy. W końcu dociera to również do podopiecznych Stawiskiego, którzy w godzinie próby zdradzają mentora. Mandżaro ma wsparcie w kłopotach. Wydział Zabójstw i Terroru jeszcze raz staje na wysokości zadania. Osobą, która pociągała za wszystkie sznurki, okazuje się pewien niepozorny sąsiad.

Występują

Ładuję...