Krucjata. Prawo serii (10)

serial kryminalny Polska 2022  od 16 lat

W skrócie

Holender wychodzi na wolność. Prokurator Makomaska zdobywa zgodę na wizytę Mandżaro w szpitalu psychiatrycznym i rozmowę z Kamilem. Kanibal podrzuca trop w sprawie kolejnego czynu grupy Selekcjonera.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nowa pozycja w ofercie platformy Telewizji Polskiej, która zadebiutowała 21 listopada. Producenci położyli duży nacisk na promocję, licząc na to, że serial stanie się wielkim hitem. Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Mocną stronę "Krucjaty" stanowi również obsada, w której obok mniej znanych aktorów znalazło się wiele gwiazd ekranu. Trzynaście odcinków to trzynaście porwań i zabójstw, nad którymi pracuje komisarz Jan Góra, noszący pseudonim Mandżaro (Julian Świeżewski). Ofary to wpływowe osoby, m.in. juror w talent show czy posłanka. Z czasem policjant odkrywa związek pomiędzy zbrodniami i krok po kroku poznaje szczegóły znacznie bardziej skomplikowanego planu.

W tym odcinku

Lemuela w więzieniu odwiedza jego dobra znajoma major Dymińska. Po spotkaniu ze służbami Holender wychodzi na wolność. Dostaje specjalne zadanie do wykonania. Prokurator Makomaska zdobywa zgodę na wizytę Mandżaro w szpitalu psychiatrycznym i rozmowę z Kamilem. Kanibal wciąż utrzymuje, że głowę swojej ofiary zawiózł do "taty" komisarza Góry. Dodatkowo podrzuca mu trop w sprawie kolejnego "wielkiego czynu" grupy Selekcjonera. Niespodziewanie Mandżaro spotyka Piotra Stawiskiego przy łóżku szpitalnym Marii.

Występują

Zobacz także

Ładuję...