Krucjata. Prawo serii (9)

serial kryminalny Polska 2022  od 16 lat

W skrócie

W Warszawie dochodzi do kolejnych wybuchów, a ich ofiary tylko z pozoru wydają się przypadkowe. Mandżaro i Luizjana znajdują wskazówki, które naprowadzają ich na Łukasza Basińskiego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nowa pozycja w ofercie platformy Telewizji Polskiej, która zadebiutowała 21 listopada. Producenci położyli duży nacisk na promocję, licząc na to, że serial stanie się wielkim hitem. Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Mocną stronę "Krucjaty" stanowi również obsada, w której obok mniej znanych aktorów znalazło się wiele gwiazd ekranu. Trzynaście odcinków to trzynaście porwań i zabójstw, nad którymi pracuje komisarz Jan Góra, noszący pseudonim Mandżaro (Julian Świeżewski). Ofary to wpływowe osoby, m.in. juror w talent show czy posłanka. Z czasem policjant odkrywa związek pomiędzy zbrodniami i krok po kroku poznaje szczegóły znacznie bardziej skomplikowanego planu.

W tym odcinku

W Warszawie dochodzi do kolejnych wybuchów, a ich ofiary tylko z pozoru wydają się przypadkowe. Mandżaro i Luizjana znajdują wskazówki, które naprowadzają ich na Łukasza Basińskiego - jednego z członków grupy Selekcjonera. Funkcjonariusze podejrzewają go o podłożenie bomb i udział w innych głośnych działaniach przestępczych. Komisarz Góra jest coraz bliższy poznania prawdy o serii zbrodni. Uważa, że kluczową rolę odgrywa w tej sprawie Piotr Stawiski, historyk, który pojawia się w najmniej spodziewanych miejscach powiązanych ze śledztwem.

Występują

Zobacz także

Ładuję...