Genialna przyjaciółka: Le metamorfosi (3)

(L'amica geniale: Le metamorfosi)

serial obyczajowy Włochy/​USA 2018  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Elena kontynuuje edukację, ale nie jest jej łatwo uzyskiwać satysfakcjonujące oceny. Dziewczynie brakuje przyjaciółki, z którą podzieliłaby się swoimi obawami, gdyż Lila pracuje w fabryce obuwia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Elena Greco to kobieta w podeszłym wieku, która próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia swojej przyjaciółki - Raffaelli Ceruullo, którą nazywano Lilą. Kobiety poznały się we wczesnej młodości - w 1950 roku, kiedy uczęszczały do szkoły podstawowej. Staruszka wraca wspomnieniami do wczesnych lat. Akcja serialu ma miejsce w niebezpiecznym, a zarazem czarującym Neapolu i rozciąga się aż na 60 lat. Historia ich relacji jest nieszablonowa, bo chociaż Lila była najlepszą przyjaciółką Eleny oraz jej powiernicą, była także jej wrogiem. Serial jest adaptacją powieści Eleny Ferrante.

W tym odcinku

Elena zauważa zmiany, które zachodzą w jej ciele: dorasta. Przy tym kontynuuje edukację, jednak wcale nie jest jej łatwo uzyskiwać satysfakcjonujące oceny. Dziewczynie brakuje przyjaciółki, z którą podzieliłaby się swoimi obawami. Trudno im jednak się spotkać, ponieważ Lila pracuje w fabryce obuwia, która należy do jej ojca, i spędza tam bardzo dużo czasu. Mimo iż zakończyła swoją edukację wcześniej niż Elena, udaje jej się pomóc przyjaciółce w nauce łaciny. Dzięki temu poprawia oceny i pod koniec roku jest najlepszą uczennicą w klasie. Wszystko wskazywałoby na to, że to Elenie zostanie przyznana nagroda za najwytrwalsze studiowanie książek, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Nauczyciel, pan Ferraro, decyduje, że nagrodą zostanie uhonorowana Lila.

Występują

Twórcy

Ładuję...