Komisarz Alex 19: Zabójstwo na raty (236)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dochodzi do nieudanego zamachu na życie biznesmena Podgórskiego. Krążą plotki, że mężczyzna romansuje z pracownicą, która jest w związku z behawiorystą zwierzęcym. W śledztwie ważną rolę odgrywa Alex.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex. W tym sezonie Wilczaka zastąpi komisarz Andrzej Sochoń z Zakopanego.

W tym odcinku

Dochodzi do nieudanego zamachu na życie biznesmena Podgórskiego. Krążą plotki, że ma romans ze swoją pracownicą, Mirecką, która jest w związku z behawiorystą zwierzęcym - Bieńczykiem. Marta chce wybadać psychologa, wykorzystując to, że Aleks z niewiadomych powodów stracił apetyt. Podczas sesji terapeuta się załamuje. Zaczyna mówić do psa, oskarżając się o to, że upił się w barze i powodowany zazdrością o narzeczoną zlecił zabójstwo Podgórskiego. Dwa dni później morderca zadzwonił do niego z żądaniem pieniędzy. Zdruzgotany Bieńczyk powtarza swoje słowa policjantom, gdy ofiarą tajemniczego sprawcy pada jego ukochana, Mirecka. Na polecenie Podgórskiego kobieta udała się do jego willi po dokumenty, a kiedy otwierała drzwi, eksplodowała bomba. Bieńczyk nie potrafi powiedzieć, jak wyglądał mężczyzna, z którym rozmawiał w barze. Alex czuje po zapachu, że na miejscu była także żona Podgórskiego. Policjanci zaczynają podejrzewać, że zamach na biznesmena miał tylko ich zmylić, a prawdziwym celem była Mirecka. Postanawiają to sprawdzić.

Występują

Twórcy

Ładuję...