Krucjata. Prawo serii (7)

serial kryminalny Polska 2022  od 16 lat

W skrócie

Mandżaro zajmuje się sprawą zabójstwa Pauliny Klejny. Mimo mylnych tropów policjantom wydaje się, że znaleźli klucz do rozwiązania zagadki w przeszłości ofiary. Dochodzi do konfrontacji z zabójcą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nowa pozycja w ofercie platformy Telewizji Polskiej, która zadebiutowała 21 listopada. Producenci położyli duży nacisk na promocję, licząc na to, że serial stanie się wielkim hitem. Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Mocną stronę "Krucjaty" stanowi również obsada, w której obok mniej znanych aktorów znalazło się wiele gwiazd ekranu. Trzynaście odcinków to trzynaście porwań i zabójstw, nad którymi pracuje komisarz Jan Góra, noszący pseudonim Mandżaro (Julian Świeżewski). Ofary to wpływowe osoby, m.in. juror w talent show czy posłanka. Z czasem policjant odkrywa związek pomiędzy zbrodniami i krok po kroku poznaje szczegóły znacznie bardziej skomplikowanego planu.

W tym odcinku

Niespodziewanie w komendzie zjawia się Maria, która jakiś czas temu zniknęła bez wieści. Mandżaro nie ma czasu prosić jej o wyjaśnienia, ponieważ wciąż zajmuje się sprawą zabójstwa Pauliny Klejny. Zadanie jest utrudnione, ponieważ na policjantów zaczynają naciskać grupy różnych interesów. Nadal wiele jest niedomówień i mylnych tropów, ale funkcjonariuszom wydaje się, że znaleźli klucz do rozwiązania zagadki w przeszłości ofiary. Do konfrontacji z zabójcą dochodzi na dachu telewizji, w której pracowała dziennikarka. Zdarzenia wymykają się Górze spod kontroli.

Występują

Zobacz także

Ładuję...