Krucjata. Prawo serii (6)

serial kryminalny Polska 2022  od 16 lat

W skrócie

Ginie znana dziennikarka i żona wpływowego milionera. Wśród jej kochanków był m.in. wicepremier. Ula (Marta Wągrocka) wraz z kolegami bada sprawę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nowa pozycja w ofercie platformy Telewizji Polskiej, która zadebiutowała 21 listopada. Producenci położyli duży nacisk na promocję, licząc na to, że serial stanie się wielkim hitem. Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Mocną stronę "Krucjaty" stanowi również obsada, w której obok mniej znanych aktorów znalazło się wiele gwiazd ekranu. Trzynaście odcinków to trzynaście porwań i zabójstw, nad którymi pracuje komisarz Jan Góra, noszący pseudonim Mandżaro (Julian Świeżewski). Ofary to wpływowe osoby, m.in. juror w talent show czy posłanka. Z czasem policjant odkrywa związek pomiędzy zbrodniami i krok po kroku poznaje szczegóły znacznie bardziej skomplikowanego planu.

W tym odcinku

Ginie Paulina Klejna, znana dziennikarka telewizyjna i żona wpływowego milionera. Niektóre tropy prowadzą do świata polityki. W mieszkaniu, które reporterka wykorzystywała do schadzek, widziano m.in. wicepremiera. Kochankowie kobiety mogli chcieć jej śmierci, gdy wyszło na jaw, że ich miłosne igraszki były nagrywane. Policjanci odkrywają na dodatek, że przed drzwiami do mieszkania ofiary ktoś namalował sprayem literę A. śledztwo utrudniają komisarzowi Górze problemy osobiste. Maria, wyrwana z domu w środku nocy za sprawą tajemniczego telefonu, nie wraca już do mieszkania.

Występują

Zobacz także

Ładuję...