Łowcy skarbów. Kto da więcej? (107)

reality show Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pan Jakub przywozi na aukcję komodę z lat 70. Kolejne przedmioty to francuska cukiernica z początku XX wieku, obraz autorstwa krakowskiego malarza Alojzego Siweckiego oraz lampa żyłkowa z lat 60.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W zakamarkach strychów, piwnic czy kredensów kryją się skarby. Uczestnicy programu poznają wartość różnych przedmiotów, które mogą okazać się gratką między innymi dla kolekcjonerów.

Pan Jakub przywozi na aukcję komodę z lat 70. ze Spółdzielni Artystów Plastyków "Ład". O tym wyjątkowym meblu stworzonym według projektu Izabelli Szerskiej-Sternińskiej i jego wartości opowie Daniel Stoiński - kulturoznawca, miłośnik tradycyjnego rzemiosła i właściciel sklepu z powojennym designem. Kolejne przedmioty to francuska cukiernica z początku XX wieku należąca do pana Mateusza, obraz autorstwa krakowskiego malarza Alojzego Siweckiego przywieziony przez pana Adama oraz lampa żyłkowa z lat 60. o bardzo ciekawej formie, której właścicielem jest pan Grzegorz. Specjaliści scharakteryzują te przedmioty, a licytujący podejmą próbę zdobycia najcenniejszych z nich.

Zobacz także

Ładuję...