Nastolatki rządzą... kasą (6/10)

program rozrywkowy Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na jednym z toruńskich osiedli dwupokojowe mieszkanie zajmuje rodzina Kingi. Czternastolatka przyucza się do zawodu fryzjerki. Potrafi wydać całe kieszonkowe w dwadzieścia cztery godziny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Eksperyment, który pokaże, co się stanie, jeśli odpowiedzialność za domowy budżet przejmą nastolatki. To właśnie oni przez miesiąc mają decydować o przeznaczeniu pieniędzy. Mogą wydać je na opłacenie rachunków i zakupy dla rodziny lub na spełnienie własnych marzeń. Młodzi ludzie stają też przed koniecznością rozkładania wydatków tak, by kwota starczała do ostatniego dnia. Jednocześnie widzowie zobaczą, jak w nowej sytuacji odnajdą się pozostali członkowie familii. Wsparcie okazuje im Marcin Józefaciuk - pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem.

Na jednym z toruńskich osiedli dwupokojowe mieszkanie zajmuje rodzina Kingi. Czternastolatka przyucza się do zawodu fryzjerki. Uwielbia rap i spotkania ze znajomymi ze skateparku. Chcąc zapewnić bliskim dobre życie, jej mama pracuje na dwóch etatach, a brat uczy się w klasie maturalnej, jednocześnie nocą dorabiając jako dostawca jedzenia. Z kolei ojczym często wyjeżdża w delegacje. Kinga potrafi wydać całe kieszonkowe w dwadzieścia cztery godziny. Potem kilka razy dziennie wysyła mamie prośbę o szybki przelew. Widzowie zobaczą, jak poradzi sobie z tym, by zadbać o potrzeby wszystkich domowników. Nastolatkę zaskoczy budżet, jakim dysponuje ich pięcioosobowa rodzina. Nie zrezygnuje jednak z wydania 1/4 kwoty na własne zachcianki.

Twórcy

Ładuję...