Krucjata. Prawo serii (5)

serial kryminalny Polska 2022  od 16 lat

W skrócie

Dochodzi do serii z pozoru niezwiązanych ze sobą zgonów starszych mężczyzn. Inspektor Marek Sachoń jednak jest pewien, że to nie przypadek. Wszystkie ofiary pracowały bowiem w policji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nowa pozycja w ofercie platformy Telewizji Polskiej, która zadebiutowała 21 listopada. Producenci położyli duży nacisk na promocję, licząc na to, że serial stanie się wielkim hitem. Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Mocną stronę "Krucjaty" stanowi również obsada, w której obok mniej znanych aktorów znalazło się wiele gwiazd ekranu. Trzynaście odcinków to trzynaście porwań i zabójstw, nad którymi pracuje komisarz Jan Góra, noszący pseudonim Mandżaro (Julian Świeżewski). Ofary to wpływowe osoby, m.in. juror w talent show czy posłanka. Z czasem policjant odkrywa związek pomiędzy zbrodniami i krok po kroku poznaje szczegóły znacznie bardziej skomplikowanego planu.

W tym odcinku

Dochodzi do serii z pozoru niezwiązanych ze sobą zgonów starszych mężczyzn. Inspektor Marek Sachoń jednak jest pewien, że to nie przypadek. Wszystkie ofiary pracowały bowiem w policji, a w okresie PRL-u były zamieszane w ohydną zbrodnię. Sachoń również nie czuje się bezpieczny, ponieważ to on podejmował wówczas kluczowe decyzje. Oficer wykorzystuje swoje obecne wysokie stanowisko w policji i śledztwo zleca wydziałowi zabójstw i terroru kryminalnego. W cieniu sprawy rozwija się związek Mandżaro i Marii. Okazuje się, że dziewczyna skrywa przed ukochanym wiele tajemnic. Mogą one kosztować Górę życie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...