Giganci nauki: Ptaki Polski

teleturniej Polska 2022  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Teleturniej poświęcony wiedzy naukowej. Łączy w sobie emocje, zabawę i rywalizację z edukacją, propagowaniem nauki i zgłębianiem jej tajemnic. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu tematowi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Autorski teleturniej TVP poświęcony tylko i wyłącznie wiedzy naukowej. Łączy w sobie emocje, zabawę i rywalizację z edukacją, propagowaniem nauki i zgłębianiem jej tajemnic. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu tematowi i kończy go wyłonienie jednego zwycięzcy. Zostaje nim osoba, która najlepiej zna odpowiedzi na pytania przygotowane przez ekspertów z danej dziedziny, dziennikarzy i konkurentów. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, liczy się tylko wiedza. Laureat programu otrzyma tytuł Giganta Nauki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych. Format teleturnieju to trzy rundy oraz finał wyłaniający czempiona. Każda runda ma inne zasady, a punkty zdobyte w poszczególnych rundach sumują się.

W tym odcinku programu uczestnicy zmierzą się z pytaniami dotyczącymi polskich ptaków. Muszą wykazać się wiedzą nie tylko na temat bocianów, wróbli, sikor czy miejskich gołębi, gdyż na liście rodzimej awifauny znajdują się setki gatunków. Większość z nich podległa ścisłej ochronie i wymaga zapewnienia im warunków do przetrwania.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...