Krucjata. Prawo serii (4)

serial kryminalny Polska 2022  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Ginie celebryta oraz juror w programie 'Zostań Gwiazdą'. Do zbrodni doszło podczas kręcenia kolejnego odcinka talent show. W studiu było wiele osób, które czuły nienawiść do ofiary.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nowa pozycja w ofercie platformy Telewizji Polskiej, która zadebiutowała 21 listopada. Producenci położyli duży nacisk na promocję, licząc na to, że serial stanie się wielkim hitem. Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Mocną stronę "Krucjaty" stanowi również obsada, w której obok mniej znanych aktorów znalazło się wiele gwiazd ekranu. Trzynaście odcinków to trzynaście porwań i zabójstw, nad którymi pracuje komisarz Jan Góra, noszący pseudonim Mandżaro (Julian Świeżewski). Ofary to wpływowe osoby, m.in. juror w talent show czy posłanka. Z czasem policjant odkrywa związek pomiędzy zbrodniami i krok po kroku poznaje szczegóły znacznie bardziej skomplikowanego planu.

W tym odcinku

Ginie Tomasz Gajewski znany jako Tommy, celebryta i juror w programie "Zostań Gwiazdą". Do zbrodni doszło podczas kręcenia kolejnego odcinka talent show. W studiu było wiele osób, które czuły nienawiść do jurora z powodu jego ocen. Okazuje się, że Tommy miał kontakty z dilerami narkotyków. Policjanci biorą pod uwagę udział handlarzy w morderstwie. Na miejscu zbrodni pojawia się litera A. Komisarz Góra musi się zmierzyć z wieloma pytaniami i wykluczającymi się odpowiedziami.

Występują

Zobacz także

Ładuję...