Lombard. Życie pod zastaw 12 (623)

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Benia jest przypadkowym świadkiem kłótni między Gracjanem Morszczukiem i jego szwagrem. Konflikt eskaluje, gdy zostaje wezwana straż miejska. Kolega Ziutka chce sprzedać w lombardzie rzeźbę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Benia jest przypadkowym świadkiem kłótni między Gracjanem Morszczukiem i jego szwagrem, Andrzejem Gurdakiem. Pierwszy z mężczyzn sprzeciwia się, by brat żony palił w piecu meble. Gurdak jednak nie jest skory wysłuchać Gracjana. Benia angażuje się w spór. Konflikt eskaluje, gdy Morszczuk wzywa na miejsce straż miejską, która wlepia jego szwagrowi mandat. Boryczka, kolega Ziutka, chce sprzedać w lombardzie abstrakcyjną rzeźbę z brązu znalezioną w odziedziczonym po bracie domu. Lolek przypuszcza, że dzieło jest autorstwa cenionej Grajewskiej.

Występują

Zobacz także

Ładuję...