Komisarz Alex 19: Spaliny (233)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na placu budowy robotnicy natrafiają na ludzkie szczątki. Na czaszce widać ślady uderzeń, co wskazuje na morderstwo. Na miejscu policjanci znajdują obrączkę z wygrawerowaną datą ślubu i inicjałami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

Na placu budowy robotnicy natrafiają na ludzkie szczątki. Ślady uderzeń na czaszce wskazują na morderstwo. Na miejscu policjanci znajdują obrączkę z wygrawerowaną datą ślubu i inicjałami. Trop prowadzi do Anny i Krzysztofa Cholewiuków. Siedem lat temu zgłoszono zaginięcie kobiety. Funkcjonariusze udają się do domu małżonków, gdzie zastają ich syna Tomasza oraz siedemdziesięcioletnią Barbarę, która opiekowała się nim po zniknięciu matki i śmierci ojca. Seniorka jest pewna, że znalezione kości należą do Anny. Analiza Leona wykazuje, że przeleżały w ziemi nie dłużej niż pięć lat. Wilczak i jego koledzy dochodzą do wniosku, że dwa lata po swoim zaginięciu Anna wróciła do domu i wtedy została zamordowana. Tymczasem w wyniku zatrucia spalinami samochodowymi umiera w swoim warsztacie jej syn Tomasz. Ktoś musiał przyczynić się do jego śmierci. Policjanci wpadają na ślad karanego wcześniej Mariusza Kowalczyka. Odkrywają wstrząsającą tajemnicę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...