Chyłka - Oskarżenie (5)

serial kryminalny Polska 2021  od 16 lat

W skrócie

Chyłka chce się dowiedzieć, co spotkało Baumana. Trafia na ślad mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą. Joannie pomaga Szczerbiński, który pozwala jej uczestniczyć w spotkaniu ze świadkiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka) zyskuje kolejną okazję, by udowodnić, że na sali sądowej nie ma sobie równych. Przyjmuje skomplikowaną, nieoczywistą sprawę, namówiona przez księdza Mieleszkę. Będzie bronić opozycjonistę Tesarewicza, który przed laty został skazany za morderstwo czwórki dzieci. Śledztwo zamknięto lata temu, zaś skazany przebywa w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok. Duchowny sądzi jednak, że za kratami przebywa niewinny człowiek, a prawdziwego sprawcy nigdy nie ujęto. Jednocześnie prawniczka zmaga się z narastającą obsesją Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał) na swoim punkcie. Niebezpieczeństwo grozi też Kordianowi Oryńskiemu, Zordonowi (Filip Pławiak). Na światło dzienne wyjdzie prawda o śmierci jego matki.

W tym odcinku

Chyłka nie poddaje się. Stara się dowiedzieć, co spotkało prokuratora Baumana. W ten sposób na ślad mężczyzny, który może mieć związek z całą sprawą. Joannie pomaga Szczerbiński, który pozwala jej uczestniczyć w spotkaniu z ważnym świadkiem. Jest zaskoczony postępowaniem prawniczki. Mimo wygranego procesu, nadal zajmuje się ona bowiem poszukiwaniem prawdy o Tatuażyście. Dochodzi do spotkania Langera z Kordianem. Oryński uprzedza go, że zamierza chronić Chyłkę za wszelką cenę i nie pozwoli mu jej skrzywdzić.

Występują

Twórcy

Ładuję...