Na dobre i na złe | odc. 878: Obietnica

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Olena szczerze rozmawia z Artiomem. Obiecuje mu pomoc w załatwieniu formalności, by mógł legalnie pracować w Polsce. Do szpitala trafia Helenka, która celowo połknęła kulki magnetyczne.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze, którzy codziennie walczą o zdrowie i życie swoich pacjentów, podejmując trudne decyzje. Także w życiu prywatnym mierzą się z licznymi wyzwaniami, przeżywając sukcesy i porażki. Widzowie mogą śledzić zarówno zawodowe, jak i prywatne perypetie medyków m.in. prof. Stefana Trettera, Maksymiliana Begera czy Joanny Gawryło.

W tym odcinku

Rita w dalszym ciągu przebywa w areszcie, mimo że oskarżenie przeciwko niej zostało już wycofane. Zaniepokojony tym Marcin interweniuje więc u prokuratora Greca. Sikorka wyznaje Alinie, że Helenka jest pewna, że jej mama wyjechała do pracy. Później dziewczynka zostaje zabrana z przedszkola do szpitala, gdy dostaje ataku bólu brzucha. Zdradza Michałowi i Hani, że połknęła kulki magnetyczne. Miała nadzieję, że gdy tylko zachoruje, to Rita do niej wróci. Olena opowiada Artiomowi o tym, co czuła, gdy dowiedziała się o jego śmierci. Obiecuje mu pomoc w załatwieniu wszelkich formalności, dzięki którym będzie mógł w Polsce legalnie pracować. Wkrótce do Leśnej Góry przyjeżdża matka mężczyzny, Kristina. Były narzeczony doktor Kosenko oświadcza Tretterowi, że gdy tylko Jagoda opuści ośrodek dla uzależnionych, zapewni zarówno jej, jak i jej córce prawdziwy dom. Róża i Zbigniew Kowalscy zjawiają się na pediatrii z informacją, że chcą zostać rodziną zastępczą dla małej. Tymczasem Blanka zwierza się Alinie, że nie potrafi zapomnieć o Mario. Innym razem lekarki pomagają ciężko chorej staruszce, Cecylii. Doktor Fisher prosi Maria, aby spróbował się dowiedzieć, czy kobieta ma rodzinę. Wkrótce pacjentka uznaje salowego za swojego syna. Mężczyzna jednak nie przyznaje, że chora jest w błędzie i zostaje przy niej do ostatnich chwil jej życia.

Występują

Zobacz także

Ładuję...