Romulus: Memento (5)

serial historyczny Włochy/​Wielka Brytania 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Wiros i Jemos budzą się w niewoli. Ku swojemu przerażeniu odkrywają, że zostali uwięzieni przez Dzieci Rumii i wkrótce czeka ich śmierć. Gneusz traci władzę. Przestrzega towarzyszy przed Panią Wilków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

VIII p.n.e. Opowieść o Romulusie i jego bracie bliźniaku, Remusie, oczami Iemosa (Andrea Arcangeli), Wirosa (Francesco Di Napoli) oraz młodej westalki Ilii (Marianna Fontana). Bohaterowie są naznaczeni zarówno samotnością, przemocą, jak i śmiercią. Postanawiają jednak aktywnie kształtować swoje przeznaczenie, walcząc z losem i brutalnym światem, w jakim przyszło im żyć. Nad powstawaniem nowego społeczeństwa sprawuje pieczę opiekuńcza postać kobieca. Zaskakująca i niepowtarzalna opowieść o pochodzeniu Rzymu.

W tym odcinku

Wiros i Jemos budzą się w niewoli. Ku swojemu przerażeniu odkrywają, że zostali uwięzieni przez Dzieci Rumii i wkrótce czeka ich śmierć. Gneusz traci władzę i zostaje wypędzony. Przestrzega towarzyszy, że bez niego zginą zabici przez Panią Wilków. Ilia jednoczy się z Marsem. Zamierza pomścić śmierć Enitosa.

Występują

Twórcy

Ładuję...