Emigracja XD: Dni Agrestu (1)

serial obyczajowy Polska 2023  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

W mieście Malcolma trwają coroczne obchody Dni Agrestu. Po zakończeniu części oficjalnej w lesie odbywa się impreza z okazji urodzin Stomila. Zabawa kończy się wypadkiem samochodowym.

Oglądaj w telewizji

Wt 21.03 20:00
CANAL+ Premiumlogo
Wt 21.03 21:00
CANAL+ 1logo

Opis

Malcolm (Tomasz Włosok) i Stomil (Michał Balicki) przyjaźnią się od czasów podstawówki. Mieszkają w niewielkiej miejscowości, w której nic się nie dzieje, a główną atrakcją są coroczne Dni Agrestu. Wskutek wydarzeń mocno zakrapianej imprezie obaj są zmuszeni opuścić rodzinne strony i ruszyć za pracą do Londynu. W drodze do Wielkiej Brytanii spotkają szereg ekscentrycznych postaci - od squatersów przez cygańskich handlarzy i recydywistów uciekających przed wymiarem sprawiedliwości po mającego duże ambicje piłkarza z Ghany. Nowe znajomości sprawią, że kumple staną się uczestnikami kuriozalnych zdarzeń. Jak odnajdą się w stolicy Anglii, która jest prawdziwym multikulturowym tyglem? Serial wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego, twórcę dobrze przyjętego "Klangora", w nieszablonowy sposób opowiada o zagadnieniu emigracji. Produkcja powstała na podstawie książki Malcolma XD. Jest on jednym ze scenarzystów "Emigracji". W obsadzie znalazło się aż 180 aktorów, w tym obywatele m.in. Anglii, Szkocji, Holandii, Chin, Czech czy Portugalii.

W tym odcinku

W mieście Malcolma trwają coroczne obchody Dni Agrestu. Po zakończeniu części oficjalnej w lesie odbywa się impreza z okazji urodzin Stomila. Zabawa kończy się wypadkiem samochodowym. Malcolm nie brał w nim udziału, ma jednak solidarnie z kolegami ponieść konsekwencje.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...