Wszechświat: Zagadki starożytności: Wizje apokalipsy (9)

(The Universe: Ancient Mysteries Solved: Apocalyptic Visions)

serial dokumentalny USA 2014  od 12 lat

W skrócie

Wiele ze starożytnych cywilizacji miało własną wizję końca świata. Widzowie dowiedzą się, czy którakolwiek z przepowiedni może się spełnić i kiedy może nastąpić prawdziwa apokalipsa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dla starożytnych niebo stanowiło prawdziwy cud i było objęte kultem. Budziło zarówno strach, jak i stanowiło inspirację dla budowniczych, którzy stworzyli takie budowle jak Stonehenge. Twórcy programu odkrywają największe tajemnice przeszłości i starają się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Okazuje się bowiem, że prawda ukryta jest wśród gwiazd.

W tym odcinku

Wikingowie, Aztecy i inni nasi antyczni przodkowie na wiele sposobów wyobrażali sobie koniec świata. Zagłada według różnych starożytnych wierzeń miała przyjść za sprawą ogni piekielnych, niekończącej się zimy czy potężnych trzęsień ziemi. W tym odcinku autorzy serii próbują dowiedzieć się, którą wizję apokalipsy uważają za najbardziej prawdopodobną współcześni naukowcy. Potencjalne zagrożenie może wiązać się z kosmosem - starzeniem się Słońca, rozszerzaniem się wszechświata.

Zobacz także

Ładuję...