The Last of Us: Left Behind (7)

serial przygodowy Kanada/​USA 2023  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Ranny Joel każe Ellie wyruszyć w dalszą podróż. Przerażona dziewczyna wraca wspomnieniami do nocy, która na zawsze zmieniła jej życie. Była wtedy uczennicą szkoły prowadzonej przez Fedrę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

USA. Mija dwadzieścia lat od zniszczenia cywilizacji. Ludzkość została zdziesiątkowana przez pandemię choroby, która wywołuje nieodwracalne zmiany w mózgu. Zarażeni zmieniają się w agresywne stworzenia, których jedynym celem jest rozprzestrzenianie infekcji. Na dodatek po upadku rządu władzę w kraju przejęło wojsko, bezlitośnie zwalczające wszelki opór i pilnujące, by nikt nie opuszczał stref kwarantanny. Tymczasem grupa ludzi, która próbuje stworzyć szczepionkę, wynajmuje doświadczonego przemytnika, Joela Millera (Pedro Pascal), by zabrał z jednej z tych stref i eskortował na drugi koniec kraju 14-letnią Ellie (Bella Ramsey). Mężczyzna szybko się przekonuje, że jest ona odporna na chorobę. To, co zaczyna się jako zwykłe zlecenie, wkrótce staje się niebezpieczną, a zarazem rozdzierającą serce podróżą po dawnych Stanach Zjednoczonych. Podczas tej wyprawy oboje zaczynają rozumieć, że - by przetrwać - mogą polegać wyłącznie na sobie. Na podstawie popularnej gry wideo pod tym samym tytułem.

W tym odcinku

Poważnie ranny Joel wie, że ma niewielkie szanse na przeżycie. Każe więc Ellie samotnie wyruszyć w dalszą podróż na północ. Przerażona dziewczyna wraca wspomnieniami do nocy, która na zawsze zmieniła jej życie. Była wówczas uczennicą szkoły prowadzonej przez Fedrę. Gdy spała, do jej pokoju weszła Riley, jej jedyna przyjaciółka, która jakiś czas temu uciekła z placówki. Dziewczyna zdradziła jej powód swojej dezercji i zabrała na nocną wycieczkę po mieście, której celem okazało się dawne centrum handlowe.

Występują

Twórcy

Ładuję...