48h. Zaginieni: Aferzyści (127)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Stefan zgłasza zniknięcie córki Dagmary, która pracuje jako urzędniczka. Kobieta nie wróciła do domu. Nie ma z nią kontaktu, gdyż nie zabrała ze sobą telefonu. Policjanci znajdują listy z pogróżkami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Policyjne Centrum Poszukiwania Zaginionych wyjaśnia, co dzieje się, gdy bliska osoba znika bez śladu. Najlepsi detektywi, psycholodzy i specjaliści z dziedziny kryminalistyki przeprowadzając czynności śledcze analizują czas tuż przez incydentem, relacje świadków oraz potencjalne konflikty, aby rodzina mogła poznać prawdę o losie nieobecnych. Fabuła została osadzona na podstawie prawdziwych zdarzeń, a każdy odcinek stanowi całą historię 48-godzinnego śledztwa zakończonego wyjaśnieniem sprawy. Program jest inspirowany Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, które działa przy Komendzie Głównej Policji.

W tym odcinku

Stefan zgłasza zniknięcie 31-letniej córki Dagmary, która pracuje jako urzędniczka w małym miasteczku pod Warszawą. Kobieta, nie wróciła z pracy na noc do domu. Nie ma także z nią kontaktu, ponieważ nie zabrała ze sobą telefonu. W trakcie przeszukania jej biurka w urzędzie, w którym jest zatrudniona, policjanci znajdują anonimowe listy z pogróżkami. Wkrótce także otrzymują anonimowego e-maila z informacją, że Dagmara stanowiła zagrożenie dla burmistrza, Bogdana Kamińskiego, ponieważ wiedziała, że ustawił on niedawno duży przetarg i planowała to ujawnić. Dzięki tej wiadomości głównymi podejrzanymi stają się burmistrz miasta oraz lokalny biznesmen, który zwyciężył w przetargu. Podczas czynności śledczych funkcjonariusze ustalają, że autorką e-maila jest lokalna dziennikarka, znana z publikacji krytykujących Kamińskiego. Niespodziewanie okazuje się, że kobieta również zaginęła.

Występują

Zobacz także

Ładuję...