Chyłka - Oskarżenie (2)

serial kryminalny Polska 2021  od 16 lat

W skrócie

Kordian zostaje zatrzymany i trafia do aresztu. Śledczy utrzymują, że zgromadzili przeciw niemu mocne dowody. Chyłka zjawia się u Paderborna. Chce namówić prokuratora, żeby wypuścił Oryńskiego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka) zyskuje kolejną okazję, by udowodnić, że na sali sądowej nie ma sobie równych. Przyjmuje skomplikowaną, nieoczywistą sprawę, namówiona przez księdza Mieleszkę. Będzie bronić opozycjonistę Tesarewicza, który przed laty został skazany za morderstwo czwórki dzieci. Śledztwo zamknięto lata temu, zaś skazany przebywa w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok. Duchowny sądzi jednak, że za kratami przebywa niewinny człowiek, a prawdziwego sprawcy nigdy nie ujęto. Jednocześnie prawniczka zmaga się z narastającą obsesją Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał) na swoim punkcie. Niebezpieczeństwo grozi też Kordianowi Oryńskiemu, Zordonowi (Filip Pławiak). Na światło dzienne wyjdzie prawda o śmierci jego matki.

W tym odcinku

Kordian zostaje zatrzymany i trafia do aresztu. Śledczy utrzymują, że zgromadzili przeciw niemu mocne dowody. Chyłka zjawia się u Paderborna. Chce namówić prokuratora, żeby wypuścił Oryńskiego. Jak się jednak okazuje, w od dawna zamkniętej sprawie Kordiana pojawiły się nowe tropy. Tymczasem wychodzi na jaw, że Zordon przebywa w tym samym miejscu, co Siwowłosy. Joanna postanawia działać. Spotyka się z Feliksem. Również w przypadku Tatuażysty na jaw wychodzą wcześniej nieznane fakty - czwarta ofiara nie była dzieckiem, a jej zwłoki nigdy nie zostały właściwie zbadane przez prowadzących dochodzenie. Problem pojawia się, gdy Tesarewicz odmawia współpracy z prawniczką. Chyłka sądzi, że klient stara się kogoś chronić.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...