The Last of Us: Endure and Survive (5)

serial przygodowy Kanada/​USA 2023  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Henry składa Joelowi propozycję. Pokaże mu drogę prowadzącą za miasto, jeśli ten w razie problemów zapewni ochronę jemu i Samowi. Joel się zgadza, choć ich trasa ma wieść przez podmiejskie tunele.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

USA. Mija dwadzieścia lat od zniszczenia cywilizacji. Ludzkość została zdziesiątkowana przez pandemię choroby, która wywołuje nieodwracalne zmiany w mózgu. Zarażeni zmieniają się w agresywne stworzenia, których jedynym celem jest rozprzestrzenianie infekcji. Na dodatek po upadku rządu władzę w kraju przejęło wojsko, bezlitośnie zwalczające wszelki opór i pilnujące, by nikt nie opuszczał stref kwarantanny. Tymczasem grupa ludzi, która próbuje stworzyć szczepionkę, wynajmuje doświadczonego przemytnika, Joela Millera (Pedro Pascal), by zabrał z jednej z tych stref i eskortował na drugi koniec kraju 14-letnią Ellie (Bella Ramsey). Mężczyzna szybko się przekonuje, że jest ona odporna na chorobę. To, co zaczyna się jako zwykłe zlecenie, wkrótce staje się niebezpieczną, a zarazem rozdzierającą serce podróżą po dawnych Stanach Zjednoczonych. Podczas tej wyprawy oboje zaczynają rozumieć, że - by przetrwać - mogą polegać wyłącznie na sobie. Na podstawie popularnej gry wideo pod tym samym tytułem.

W tym odcinku

Henry składa Joelowi propozycję. Pokaże mu drogę prowadzącą za miasto, jeśli ten w razie problemów zapewni ochronę jemu i Samowi. Nie mając innego wyjścia, Joel się zgadza, choć ich trasa ma wieść przez podmiejskie tunele, w których mogą znajdować się zarażeni. Podczas przerwy w podróży Henry, najbardziej poszukiwany człowiek w Kansas City, opowiada Joelowi swoją historię, a Ellie i Sam się zaprzyjaźniają. Tymczasem Kathleen kontynuuje poszukiwania całej czwórki.

Występują

Twórcy

Ładuję...