Komediantka | odc. 8/9

serial obyczajowy Polska 1987  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Janka spotyka w Kielcach aktorów z 'Tivoli'. Dyrektor Cabiński proponuje jej powrót do teatru i główną rolę. Janka odmawia z powodu choroby ojca i decyduje się na ślub z Grzesikiewiczem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Początek XX wieku. Naczelnik stacji kolejowej w Bukowcu, pan Orłowski, sam wychowuje swoją córkę, Jankę (Małgorzata Pieczyńska). Dziewczyna jest znudzona życiem na prowincji, a jedyną dla niej pociechą są występy w amatorskim teatrze. Niebawem oświadcza się jej Andrzej Grzesikiewicz, jednak ku zdziwieniu wszystkich dziewczyna odrzuca oświadczyny i wyjeżdża do Warszawy, aby zostać prawdziwą aktorką. Scenariusz serialu oparty jest na dwóch powieściach Reymonta, "Komediantce" i "Fermentach".

W tym odcinku

Janka wybiera się do Kielc na zakupy i spotyka tam aktorów z "Tivoli". Dyrektor Cabiński składa aktorce propozycję powrotu do teatru i obiecuje główną rolę. Dziewczyna odmawia z powodu choroby ojca i decyduje się na ślub z Grzesikiewiczem. Tymczasem Świerkowski postanawia uknuć intrygę, ponieważ chce ożenić się z Janką. Grzesikiewicz otrzymuje anonim dotyczący życia Orłowskiej w Warszawie i zrywa zaręczyny. Sytuację próbuje wykorzystać Świerkowski, ale Janka nie przyjmuje jego oświadczyn i wyrzuca mężczyznę z domu. Aktorka postanawia wyjechać do Heli Halder.

Występują

Twórcy

Ładuję...