Piłka nożna: Mistrzostwa świata - Katar 2022

mecz półfinałowy: Argentyna - Chorwacja  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Czas poznać finalistę mundialu. Canarinhos w ćwierćfinale musieli uznać wyższość Chorwacji. Mecz zakończył się karnymi. Jedenastki decydowały też o awansie Argentyny do najlepszej czwórki turnieju.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Czas poznać pierwszego finalistę mundialu. Większość prognoz zakładała, że uczestnikiem batalii na Lusail Stadium będzie reprezentacja Brazylii. Jednak Canarinhos, główni faworyci turnieju, pożegnali się z MŚ już w ćwierćfinale, w którym musieli uznać wyższość Chorwacji. Tradycyjnie już mecz z udziałem podopiecznych Zlatko Dalicia zakończył się dogrywką i karnymi. Także jedenastki decydowały o awansie Argentyny do najlepszej czwórki turnieju. Przebieg ćwierćfinału pomiędzy Albiceleste i Holandią na pewno zadowolił każdego kibica piłki nożnej. Leo Messi i spółka prowadzili 2:0, ale waleczni Pomarańczowi doprowadzili do wyrównania w 11 minucie doliczonego czasu gry. Sprytnie rozegrany rzut wolny, po którym bramkę zdobył Wout Weghorst na pewno przejdzie do historii mistrzostw świata. Jednak w karnych o awansie zadecydowały umiejętności bramkarzy, a te pokazał Emiliano Martinez.