Powrót Arabeli, czyli jak Rumburak został władcą 2: Rumburak numer dwa (17)

(Arabela se vrací: Rumburak č. 2)

serial familijny Czechy 1993  b.o.

W skrócie

Pozbawieni magicznego płaszcza bliźniacy Karel i Hiacynt nie mogą wrócić do świata ludzi. Majerowie bardzo martwią się o synów. Tymczasem sobowtór Rumburaka śledzi Honzę i Marzenkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Córka króla bajek Arabela (Miroslava Šafránková) i jej mąż Petr (Vladimír Dlouhý) wiodą spokojne i szczęśliwe życie. Księżniczka spodziewa się bliźniąt. Jednak ich dawny wróg, czarownik Rumburak (Jiří Lábus), nie daje za wygraną. Zła wiedźma przepowiada mu, że może on przejąć władzę nie tylko w Królestwie Baśni, ale także w świecie ludzi. Czarodziej robi wszystko, by jej wróżba ziściła się. Zamienia szwagra Arabeli, męża jej siostry Xeni (Dagmar Patrasová) w wiatr, by móc poślubić jego małżonkę i zyskać prawa do tronu.

W tym odcinku

Zły czarodziej kradnie magiczny płaszcz. Pozbawieni czarodziejskiego przedmiotu bliźniacy Karel i Hiacynt nie mogą wrócić z Królestwa Baśni do świata ludzi. Majerowie bardzo martwią się o synów i nie mają pojęcia, gdzie ich szukać. Tymczasem sobowtór Rumburaka śledzi Honzę i Marzenkę. Planuje przybrać wygląd pana Pappa i zdobyć względy jego żony Roxany. Zamierza także odszukać Xenię, która uciekła od niego i ukrywa się w świecie ludzi. Chce zmusić ją, by wróciła do Królestwa Baśni.

Występują

Ładuję...