Powrót Arabeli, czyli jak Rumburak został władcą 2: Trójka rozpoczyna walkę (16)

(Arabela se vrací: Trojlístek zahajuje boj)

serial familijny Czechy 1993  b.o.

W skrócie

Honza i Marzenka uwalniają się z pułapki. Trafiają na zamek pani Millerovej. Ukryła ona u siebie uciekinierów z Królestwa Baśni, którzy, nie chcieli się podporządkować Rumburakowi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Córka króla bajek Arabela (Miroslava Šafránková) i jej mąż Petr (Vladimír Dlouhý) wiodą spokojne i szczęśliwe życie. Księżniczka spodziewa się bliźniąt. Jednak ich dawny wróg, czarownik Rumburak (Jiří Lábus), nie daje za wygraną. Zła wiedźma przepowiada mu, że może on przejąć władzę nie tylko w Królestwie Baśni, ale także w świecie ludzi. Czarodziej robi wszystko, by jej wróżba ziściła się. Zamienia szwagra Arabeli, męża jej siostry Xeni (Dagmar Patrasová) w wiatr, by móc poślubić jego małżonkę i zyskać prawa do tronu.

W tym odcinku

Uwięzieni w pudełku Honza i Marzenka szczęśliwie uwalniają się z pułapki. Trafiają na zamek pani Millerovej. Kobieta ukryła u siebie wielu uciekinierów z Królestwa Baśni. Ani członkowie dworu Hiacynta, ani jego poddani, nie chcieli bowiem podporządkować się nowemu władcy krainy, Rumburakowi. Postanowili więc opuścić teren królestwa. Zły czarodziej nie jest zadowolony, że jego poddani uciekli. Dodatkowo Natálka i bliźniaki Majerów próbują pokrzyżować mu szyki w świecie ludzi. Rumburak obmyśla plan, dzięki któremu utrzyma swoje wpływy. Dochodzi do wniosku, że potrzebny mu jest sobowtór.

Występują

Ładuję...