Powrót Arabeli, czyli jak Rumburak został władcą 2: Król bez poddanych (15)

(Arabela se vrací: Král bez poddaných)

serial familijny Czechy 1993  b.o.

W skrócie

Honza, Marzenka i żołnierze uciekają przed ścigającym ich Rumburakiem. Nowy władca Królestwa Baśni wpada w poważne tarapaty. Pasterka Roxana zostaje zamieniona w kozę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Córka króla bajek Arabela (Miroslava Šafránková) i jej mąż Petr (Vladimír Dlouhý) wiodą spokojne i szczęśliwe życie. Księżniczka spodziewa się bliźniąt. Jednak ich dawny wróg, czarownik Rumburak (Jiří Lábus), nie daje za wygraną. Zła wiedźma przepowiada mu, że może on przejąć władzę nie tylko w Królestwie Baśni, ale także w świecie ludzi. Czarodziej robi wszystko, by jej wróżba ziściła się. Zamienia szwagra Arabeli, męża jej siostry Xeni (Dagmar Patrasová) w wiatr, by móc poślubić jego małżonkę i zyskać prawa do tronu.

W tym odcinku

Honza, Marzenka i żołnierze uciekają przed ścigającym ich Rumburakiem. Seria zaskakujących wydarzeń sprawia, że nowy władca Królestwa Baśni wpada w poważne tarapaty. Pasterka Roxana, w której kocha się czarodziej, zostaje zamieniona w kozę i zamieszkuje w domu bogatego pana Pappa. Mężczyzna pragnie zostać jej mężem i próbuje przywrócić kobiecie ludzką postać. Arabela współpracuje z inżynierem Zachariászem nad produkcją arafonu. Tymczasem do rąk Natálki oraz bliźniaków Majerów trafiają dwa magiczne przedmioty, kuferek Fantomasa i czapka niewidka.

Występują

Ładuję...