Doktor Ole i świat zwierząt: Sowa w tarapatach (4)
(The Wild Life of Dr. Ole: Howls and Owls)

W skrócie
Weterynarz bierze udział w akcji, której celem jest ocalenie populacji wilka meksykańskiego. Leczy także nogę puchacza wirginijskiego, który podczas polowania zaplątał się w siatkę.
Oglądaj w telewizji
Opis
Peter Olaf Alcumbrac, znany jako doktor Ole, jest nieustraszony. Leczy zarówno malutkie zwierzęta domowe, jak i bestie żyjące na wolności. Wśród jego pacjentów są zarówno ogromne niedźwiedzie, udomowione psy, jak i wybitnie inteligentne papugi. Leczenie tak niezwykłej klienteli wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia, a nawet sprytu.
W tym odcinku
Doktor Ole bierze udział w akcji ratowania populacji wilka meksykańskiego, należącego do najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków na świecie. Weterynarz z Arizony leczy nogę puchacza wirginijskiego, który podczas polowania zaplątał się w siatkę. Diagnozuje też pytona królewskiego, kastruje dwie świnki zwisłobrzuche i zajmuje się czarnym labradorem, pogryzionym przez świnię.