Powrót Arabeli, czyli jak Rumburak został władcą 2: Podwodny ślub (14)

(Arabela se vrací: Podvodný sňatek)

serial familijny Czechy 1993  b.o.

W skrócie

Za sprawą intrygi Rumburak zostaje mężem Xeni. Oświadcza Hiacyntowi, że obejmuje władzę w Królestwie Baśni. Ojciec księżniczki odmawia przekazania mu korony, ale nie powstrzyma czarodzieja.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Córka króla bajek Arabela (Miroslava Šafránková) i jej mąż Petr (Vladimír Dlouhý) wiodą spokojne i szczęśliwe życie. Księżniczka spodziewa się bliźniąt. Jednak ich dawny wróg, czarownik Rumburak (Jiří Lábus), nie daje za wygraną. Zła wiedźma przepowiada mu, że może on przejąć władzę nie tylko w Królestwie Baśni, ale także w świecie ludzi. Czarodziej robi wszystko, by jej wróżba ziściła się. Zamienia szwagra Arabeli, męża jej siostry Xeni (Dagmar Patrasová) w wiatr, by móc poślubić jego małżonkę i zyskać prawa do tronu.

W tym odcinku

Za sprawą chytrej intrygi Rumburak zostaje mężem Xeni. Oświadcza Hiacyntowi, że od tej pory wraz z małżonką obejmuje władzę w Królestwie Baśni. Ojciec księżniczki odmawia przekazania mu korony, jednak nie jest w stanie powstrzymać czarodzieja. Xenia i cały dwór są przerażeni, że Rumburak został królem. Świadkami tych dramatycznych wydarzeń są Honza i Marzenka.

Występują

Zobacz także

Ładuję...