Vera 11 (6)

(Vera 11: The Way the Wind Blows)

serial kryminalny Wielka Brytania 2021-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zostaje znalezione ciało Lisy Mullworth, doradczyni ds. personalnych lokalnej firmy. W zeznaniach znajomych jawi się ona jako lubiana koleżanka, dobra żona i matka. Detektyw Stanhope zaczyna śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W hrabstwie Northumberland dochodzi do kolejnych trudnych do wyjaśnienia zbrodni. Sprawy dotyczą m.in. śmierci znanej w okolicy postaci, ukrytych w lesie zwłok pracownika parku narodowego czy zabójstwa brygadzisty terminala kontenerowego. Wszystkie te i wiele innych trudnych śledztw prowadzi inspektor Vera Stanhope (Brenda Blethyn). Doświadczoną policjantkę wspierają kompetentni współpracownicy. Kolejna seria popularnego serialu stworzonego na kanwie powieści autorstwa Ann Cleeves.

W tym odcinku

Rzeka Tyne wyrzuca na brzeg ciało Lisy Mullworth. Kobieta pełniła funkcję doradcy ds. personalnych lokalnej firmy, a w zeznaniach osób, które ją znały, jawi się jako lubiana koleżanka oraz kochająca żona i matka. Detektyw Stanhope i jej zespół odkrywają jednak, że przesłuchiwani mijają się z prawdą bądź jej nie znają, a ze śmiercią kobiety wiążą się intrygi, zdrady i niedotrzymane obietnice.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...