MasterChef (14-ost.)

program rozrywkowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Finał odbędzie się w ogrodach willi Maiano. Do rywalizacji stają cztery osoby. Konkurencja jest dwuetapowa, do drugiej części przejdzie dwoje uczestników. Najpierw kucharze muszą wykonać trzy zadania.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna odsłona kulinarnego konkursu. Jurorzy, Magda Gessler, Anna Starmach i Michel Moran, przygotowali dla uczestników konkurencje z daniami z produktów biwakowych, z serc zwierzęcych lub jeżowców. W innym zadaniu kucharze muszą wykazać się znajomością upodobań sędziów, podając im do łóżka ulubione śniadanie. Wyjątkowo trudne okaże się odtworzenie potraw, których spróbują po ciemku. Nie zabraknie gości specjalnych. Będą to gwiazdy "Dzień Dobry TVN" - Ewa Drzyzga, Anna Kalczyńska, Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, Andrzej Sołtysik oraz Bartek Jędrzejak. Studio odwiedzi też Anna Mucha czy kucharze znani z poprzednich edycji. Ponadto widzowie ponownie spotkają się z jurorem "MasterChefa Juniora", Tomaszem Jakubiakiem. Masterclass poprowadzi Hector Jimenez Bravo, który ocenia w ukraińskiej wersji programu. Najlepsze osoby wezmą udział w kulinarnej bitwie we Włoszech. Na zwycięzcę czeka sto tysięcy złotych, a także możliwość wydania własnej książki kucharskiej.

Tym razem finał odbędzie się nie w studio, ale w pięknych ogrodach willi Maiano. Do rywalizacji stają cztery osoby. Konkurencja jest dwuetapowa, do drugiej części przejdzie dwoje najlepszych uczestników. Najpierw kucharze amatorzy muszą wykonać trzy zadania specjalne nagradzane punktami, maksymalnie czterema. Ten, kto zgromadzi ich najwięcej, otrzyma awans do następnej tury. Tu serwują jurorom trzydaniowe menu: przystawkę, danie główne oraz deser.

Zobacz także

Ładuję...