Zobacz to!: Lombard. Życie pod zastaw 8 (382)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Po wyjściu z więzienia Żyleta odkrywa, że żona go zdradza. Zabija rywala w afekcie. Prosi kolegę o pomoc w zatarciu śladów. Beton i Robert podejmują się rozwiązania tej mrocznej zagadki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Żyleta opuszcza wcześniej zakład karny i odkrywa, że jego żona Aurelka go zdradza. Zabija go w afekcie, a pobitą żonę zawozi do szpitala, a następnie zwraca się o pomoc do kolegi w zatarciu śladów zabójstw. Wkrótce sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Beton i Robert podejmują się rozwiązania tej mrocznej zagadki. Jaca wychodzi z aresztu i idzie do lombardu, by kupić prezent dla Roksany, siostry, z którą rozdzielono go w dzieciństwie. Ten stan rzeczy nie wszystkim jednak odpowiada. Pewna studentka i jej dużo starszy partner przychodzą do lombardu. Dziewczyna próbuje namówić mężczyznę, by również podjął studia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...