Rozbitkowie (21)

(Peter Benchley's Amazon)

serial przygodowy Kanada/​Niemcy 1999
zdjęcie

W skrócie

Kennedy próbuje uciec samolotem. Gdy jego pilot schodzi na ląd, boi się, że mogą go zabić kanibale. Karen i Jimmy spotykają lotnika. Obezwładniają go i niechcący ranią. Mężczyzna umiera.

Oglądaj w telewizji

Pt 29.09 12:10
Polonia 1logo

Opis

Samolot pasażerski lecący do Rio de Janeiro ulega poważnej awarii nad dżunglą amazońską. Podczas awaryjnego lądowania maszyna rozbija się w sercu tropikalnego lasu. Ze stu jedenastu pasażerów katastrofę przeżywa sześć osób. Ekipa ratowników wkrótce przybywa na miejsce. Jednak niesprzyjające warunki utrudniają akcję ratunkową. Władze uznają wszystkich pasażerów za zmarłych i wycofują ekipę z dżungli. W tym czasie sześciu rozbitków odnajduje się w pełnym niebezpieczeństw lesie. Katastrofę przeżyli dr Alex Kennedy - kardiochirurg, Pia Clark - słynna śpiewaczka operowa, Andrew Talbott - nauczyciel akademicki, Jimmy Stack - zwycięzca znanego teleturnieju, Will Bauer - nastolatek, lecący na spotkanie z rodzicami misjonarzami i Karen Oldham - stewardesa, jedyny ocalały członek załogi. Rozbitkowie muszą sami stawić czoło ekstremalnym warunkom, jeśli chcą przeżyć kolejne dni, tak tragicznie rozpoczętej podróży.

W tym odcinku

Kennedy próbuje uciec samolotem, który przyleciał po geologów. Jego pilot schodzi na ląd, aby odnaleźć pracowników mimo ostrzeżeń Kennedy'ego, który boi się, że mogą go zabić kanibale. Karen i Jimmy spotykają pilota w lesie. Obezwładniają go i niechcący ranią. Pilot umiera, ale Rozbitkom udaje się dotrzeć do samolotu, w którym spotykają Kennedy'ego Talbott proponuje Korakalowi, aby zjednoczył swe siły z Wybrańcami w walce z kanibalami. Wojownicy Białej Wiedźmy na pewno wkrótce zaatakują. W wiosce Wybrańców odbywa się sąd nad dzieckiem z lasu, które próbowało ukraść niemowlę. Will wstawia się za dziewczynką. Również Pia zeznaje na jej korzyść. Inni oskarżają dziecko, że jest demonem i chcą ukamienować. Starszy Cole rozpoznaje znaki na ciele dziewczynki i wie, że jest to jego córka. Do wioski przybywają Poganie z Talbottem. Rozbitek przekonuje, że sojusz przeciwko czarownicy Morag będzie z korzyścią dla obu stron. Starszy Cole postanawia zastanowić się nad tą propozycją. Jednak Balaam i Malakai knują przeciwko niemu. Próbują oskarżyć dziewczynkę o próbę zabicia Starszego.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...