MasterChef (12/14)

program rozrywkowy Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rozpoczyna się rywalizacja we Włoszech. Na początku sześcioro szczęśliwców odwiedza we Florencji jednogwiazdkową restaurację Filippo Saporito, gdzie spróbują prawdziwych toskańskich smaków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna odsłona kulinarnego konkursu. Jurorzy, Magda Gessler, Anna Starmach i Michel Moran, przygotowali dla uczestników konkurencje z daniami z produktów biwakowych, z serc zwierzęcych lub jeżowców. W innym zadaniu kucharze muszą wykazać się znajomością upodobań sędziów, podając im do łóżka ulubione śniadanie. Wyjątkowo trudne okaże się odtworzenie potraw, których spróbują po ciemku. Nie zabraknie gości specjalnych. Będą to gwiazdy "Dzień Dobry TVN" - Ewa Drzyzga, Anna Kalczyńska, Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, Andrzej Sołtysik oraz Bartek Jędrzejak. Studio odwiedzi też Anna Mucha czy kucharze znani z poprzednich edycji. Ponadto widzowie ponownie spotkają się z jurorem "MasterChefa Juniora", Tomaszem Jakubiakiem. Masterclass poprowadzi Hector Jimenez Bravo, który ocenia w ukraińskiej wersji programu. Najlepsze osoby wezmą udział w kulinarnej bitwie we Włoszech. Na zwycięzcę czeka sto tysięcy złotych, a także możliwość wydania własnej książki kucharskiej.

Rozpoczyna się rywalizacja we Włoszech. Na początku sześcioro szczęśliwców odwiedza we Florencji jednogwiazdkową restaurację Filippo Saporito, gdzie spróbują prawdziwych toskańskich smaków. Potem dobiorą się w pary i odbędą podróż po innych tutejszych lokalach. Druga część odcinka to okazja, by wykorzystać zdobytą wiedzę. Zaprezentują nowe umiejętności na słynnym placu Piazza di Santa Croce. Szykują po dwa dania, oceniane przez jurorów: Magdę Gessler oraz Michela Morana, w towarzystwie szefów z gwiazdką Michelin: Silivię Baracchi, Daniele Zazzeriego, a także Alberto Bettiniego. Osoba, która poradzi sobie najsłabiej, wraca do Polski.

Zobacz także

Ładuję...