Łowcy skarbów. Kto da więcej? (40)

reality show Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Michalina przywiezie bukowy fotel z fabryki w Radomsku. Małgorzata zaprezentuje cukiernicę, którą dostała od teściowej. Następnym licytowanym przedmiotem będzie zestaw talerzy z rybami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W zakamarkach strychów, piwnic czy kredensów mogą kryć się prawdziwe skarby. Pojawia się szansa, by odkryć niepozorne przedmioty, poznać ich wartość i nieźle na nich zarobić. W show udział może wziąć każdy, kto ma w domu coś, co może wpaść w oko jednemu z dealerów sztuki i kolekcjonerów. Czekają oni w studiu z portfelami pełnymi pieniędzy oraz nadzieją na złowienie rzeczy do dalszej sprzedaży lub do swoich prywatnych zbiorów. Właściciele przedmiotów poznają ich szacunkową wartość i fachową ocenę w rozmowie z jednym z ekspertów. Potem mogą wziąć udział w aukcji, w której trzymają w ręku młotek licytatora. Kupującymi są dealerzy sztuki i kolekcjonerzy, którzy między sobą licytują oferowane przedmioty. Ostateczna decyzja należy do sprzedającego. Jeśli dobije targu - wychodzi ze studia z gotówką, jeśli nie - zabiera swój przedmiot do domu. Program prowadzi Paweł Orleański, a tytułowi łowcy skarbów, czyli kupujący, to m.in. architekt i projektantka wnętrz znana z programu "Nasz nowy dom", współwłaścicielka galerii Vintage House - Martyna Kupczyk czy wielbiciel staroci i przedmiotów z duszą, twórca sklepu Michael's Bazaar - Michał Nowocin. Wśród ekspertów programu znajdują się m.in. Krystyna Łuczak Surówka - wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, historyczka i krytyczka designu, Katarzyna Jasiołek - specjalistka w dziedzinie designu i rzemiosła, autorka książek o wzornictwie czy Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, ekspert galerii sztuki i domu aukcyjnego. Program stanowi polską edycję niemieckiego formatu "Bares für Rares".

Michalina z Wrocławia przywiezie bukowy fotel B6028 z fabryki w Radomsku. Pani Małgorzata zaprezentuje srebrną cukiernicę, którą dostała od teściowej. Następnym licytowanym przedmiotem będzie zestaw talerzy z rybami. Oceną jego wartości rynkowej i artystycznej zajmie się Krystyna Łuczak-Surówka. Na koniec pojawi się zestaw kart, kości i żetonów do gry w opakowaniu stylizowanym na kuferek podróżny. O wartości tego skarbu pochodzącego z lat 70. oraz o jego związku z pierwszym lotem z Nowego Jorku do Paryża opowie ekspert Jakub Naumiuk.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...