Giganci historii: Kleopatra VII. Życie i wizerunek w kulturze

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kleopatra jest uznawana za najsłynniejszą kobietę w dziejach świata. Do legendy przeszła jako piękność, doskonale przygotowana do sprawowania władzy. Biegle władała kilkoma językami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Kleopatra przez ostatnie dwa tysiąclecia uznawana jest za najsłynniejszą kobietę w dziejach świata. Do legendy przeszła jako piękność, doskonale przygotowana do sprawowania władzy. Wychowała się na dworze pełnym intryg, odebrała najlepsze wykształcenie czy swobodnie władała kilkoma starożytnymi językami. Doskonale radziła sobie w świecie polityki, wielokrotnie prowadząc nieczystą grę, by osiągnąć swoje cele. Ten odcinek teleturnieju poświęcony jest Kleopatrze VII: jej życiu i wizerunkowi w kulturze.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...