Zagadki losu 2 (26/36)

serial paradokumentalny Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

60-letnią pobożną wdowę Ludmiłę odwiedza jej jedyny syn Jakub, który został księdzem. Oświadcza, że wziął urlop, by pobyć trochę z mamą. Niektóre zachowania syna zaczynają ją niepokoić.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Druga seria paradokumentu opartego na wielu wątkach - wzruszających, zabawnych, pokrzepiających, ale również kryminalnych. Każdy odcinek posiada drugie dno. Widz zyskuje nowe spojrzenie na ukazaną w nim historię. Zaskakująca tajemnica, ujawniona w finale odcinka, odmienia dotychczasowe życie bohaterów. Czasem jest ona umyślnie skrywanym przez lata sekretem, a czasem szokującym, wcześniej nieznanym faktem.

W tym odcinku

60-letnią pobożną wdowę Ludmiłę odwiedza jej jedyny syn Jakub, który został księdzem. Oświadcza, że wziął urlop, by pobyć trochę z mamą, która źle znosi przejście na emeryturę. Kobieta się cieszy, jednak niektóre zachowania syna zaczynają ją niepokoić. Jakub znika na całe dnie, jest milczący i jakby nieobecny. Pewnego dnia koleżanki donoszą jej, że ktoś widział jej syna w nocnym klubie. W dodatku mężczyzna odświeżył znajomość ze swoją dawną miłością. Jak się okazuje, Marta ma synka, któremu dała na imię Jakub. Ludmiła podejrzewa, że chłopiec może być jej wnukiem. Zdobywa próbkę DNA i robi badania na ojcostwo. Czekając na wynik, odkrywa, że Marta pracuje w klubie nocnym. Oburzona każe synowi zerwać znajomość z kobietą, która źle się prowadzi. Jakub stara się uspokoić matkę i dodaje, że przedłużył sobie urlop. Ludmiła podejrzewa, że syn chce dla Marty porzucić sutannę. W dodatku znajduje w jego rzeczach marihuanę.

Ładuję...