Herkules (7/8)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wojda otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Podążając tym tropem, trafia do świadka koronnego, którego zwerbował przed laty do pracy z policją. Sylwia i jej partner znajdują jego ciało w garażu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Nowak (Rafał Maćkowiak) to genialny introwertyk. Marzy, żeby - podobnie jak ojciec - podjąć pracę w policji. Niestety, właśnie po raz dziesiąty nie zdaje praktycznego egzaminu, chociaż zna na wylot podręczniki do kryminologii oraz kryminalistyki, tak samo kodeksy czy regulaminy. Nie radzi sobie jednak z emocjami, ma też ograniczone zaufanie do każdego, kto nie jest nim. W dodatku nie zyskuje ani przy pierwszym poznaniu, ani potem. Sprawia wrażenie niezbyt miłej osoby. Natomiast Sylwia Mazur (Weronika Książkiewicz), będąca już funkcjonariuszką, nie radzi sobie najlepiej z prowadzeniem śledztw. Może zostać przeniesiona do wydziału gospodarczego. Ma skomplikowaną relację z szefem. Jej życiem rządzi chaos, ciągle pozostaje w biegu, bez makijażu lub modnych ubrań. Prowadzą ją przede wszystkim serce i intuicja. Po spotkaniu z Herkulesem szybko okaże się, że ona i on świetnie się uzupełniają.

W tym odcinku

Babcia Herkulesa odnajduje się na przedmieściach Warszawy. Nie potrafi powiedzieć, jak tam trafiła czy dlaczego opuściła dom. Nowak obawia się najgorszego. Wojda otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Podążając tym tropem, trafia do świadka koronnego, którego zwerbował przed laty do pracy z policją. Sylwia i jej partner znajdują jego ciało w garażu na blokowisku. Mężczyznę ciężko pobito oraz torturowano. Pozostawione na miejscu zbrodni ślady wskazują, że morderstwa prawdopodobnie dokonał drobny złodziejaszek, krętacz Bobek. Jak się okazuje, to dawny znajomy Mazur. Funkcjonariuszka nie wierzy w winę przestępcy. Jakiś czas później Herkules poznaje Buncola - emerytowanego stróża prawa, przyjaciela Nowaka seniora. Był on świadkiem śmierci kolegi po fachu podczas akcji przeciwko mafii w latach 90. Po powrocie do domu młody konsultant odkrywa zniknięcie babci. Znajduje kasetę magnetofonową zawierającą nagranie brzmiące jak pożegnanie, a także zaskakujące fakty dotyczące śmierci jego ojca.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...