Natura w Jedynce: Tajemnice zwierząt: Siłacze (5/6)

(The Animal Within: The Strongmen)

serial dokumentalny Niemcy 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Fizyczne możliwości zwierząt bywają dla ludzi nieosiągalne. To tak jakby człowiek umiał podnieść sześć autobusów albo miał pancerną skórę. Lamparty wyróżniają się wyjątkową skutecznością i siłą.

Oglądaj w telewizji

Czw 15.12 13:00
TVP 1logo

Opis

Opowieść o ewolucji zwierząt na przestrzeni czasu. Twórcy serii zastanawiają się, w jaki sposób ludzie mogą inspirować się różnymi cechami i zdolnościami dzikich stworzeń.

W tym odcinku

Fizyczne możliwości zwierząt bywają dla ludzi nieosiągalne. To tak jakby człowiek umiał podnieść sześć autobusów albo miał pancerną skórę. Film prezentuje zwierzęta, które siłą utorowały sobie drogę do sukcesu ewolucyjnego. Lamparty, oprócz eleganckiej sylwetki i niebywałej szybkości, wyróżniają się jeszcze wyjątkową skutecznością. Są silniejsze, niż wskazywałaby na to ich masa ciała. Dzięki temu mogą robić to, czego inne wielkie koty nie umieją. Lwy czy tygrysy nie wspinają się po drzewach. Lamparty potrafią schodzić z drzewa głową w dół. Węże z rodziny dusicieli, np. boa czy pyton, wykorzystują moc swoich mięśni, by udusić ofiarę.

Zobacz także

Ładuję...