Święty (247)

serial komediowy Polska 2022  od 12 lat

W skrócie

Plebanię odwiedza biskup. Ksiądz podejrzewa, że ma to związek z artykułem, w którym dziennikarz pomylił Wincentego z Januszem i napisał o pojawieniu się duchownego w dwóch miejscach jednocześnie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Codzienne perypetie mieszkańców Uroczyska. Sołtys Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski) i jego przyjaciele mierzą się z kolejnymi zagadkami do rozwiązania. Przeżywają też osobiste problemy, których rozwiązania niejednokrotnie okazują się zaskakujące.

W tym odcinku

Plebanię odwiedza biskup Mrugała. Ksiądz podejrzewa, że ma to związek z artykułem, w którym dziennikarz pomylił Wincentego z Januszem i napisał w gazecie o pojawieniu się duchownego w dwóch miejscach jednocześnie. Okazuje się jednak, że zwierzchnik ma dla proboszcza dobre wieści. Bartosz przypadkiem dowiaduje się o awansie Magdy. Z tej okazji jego matka przygotowuje uroczysty obiad. Żbikowski nie może się pogodzić z faktem, że nie jest już komendantem. Żywo komentuje początki Piątkowskiej w tej roli. Bogna stresuje się przyjazdem komisji z "Unii Kawalerskiej", która ma ocenić metamorfozę. W międzyczasie Hubert obraża się na kobietę i na Zenka. Grozi, że nie będzie pracował. Dodatkowo przygotowania do wizyty utrudnia Klub Kawalera.

Występują

Zobacz także

Ładuję...