BBC w Jedynce: Serengeti 2: Zmiana (2/6)

(Serengeti 2: Change)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mieszkańcy Serengeti muszą mierzyć się z konsekwencjami powodzi spowodowanej ulewną burzą. Stada zwierząt w pośpiechu próbują dotrzeć na wyżyny. Wędrówka ta jest niebezpieczna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Twórcy sześcioodcinkowego dokumentu powracają na dziewicze tereny afrykańskiego parku Serengeti, by lepiej poznać zamieszkujące je dzikie zwierzęta oraz ich poruszające historie. W programie nie zabraknie dobrego humoru, rozterek miłosnych i wbijających w fotel zwrotów akcji. Perypetie zwierząt, na które składają się m.in. walka o dominację w stadzie oraz o przetrwanie, tworzą fascynujące opowieści. Do bohaterów poznanych w pierwszym sezonie dołączyły też nowe zwierzęta. Kamery prześledzą m.in. losy pawiana Bakariego, który po śmierci partnerki dzielnie stawia czoła rodzicielskim wyzwaniom. Pokażą też, jak porzucona przez swoje stado lwica Kali podejmuje trudną decyzję. Żądne przygód młode lamparty wystawią na próbę cierpliwość swojej matki. Widzowie przeniosą się w centrum akcji dzięki muzyce skomponowanej przez Willa Gregory'ego z Goldfrapp i przełomowym technikom filmowania.

W tym odcinku

Mieszkańcy dziewiczych terenów afrykańskiego parku muszą mierzyć się z konsekwencjami powodzi spowodowanej silną burzą. W pośpiechu próbują dotrzeć na wyżyny. Wędrówka jest niebezpieczna, ale zwierzęta dzielnie stawiają czoło zagrożeniu.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...