Giganci historii: Romantyzm, romantycy i Wielka Emigracja (75)

teleturniej Polska 2020-2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Romantyzm zaważył na mentalności, życiu duchowym i wartościach wielu pokoleń Polaków. W tym odcinku teleturnieju zostaną przypomniane czasy wielkiej kultury tworzonej pod zaborczą niewolą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Romantyzm zaważył na mentalności, życiu duchowym i wartościach Polaków. Muzyka Chopina, utwory Mickiewicza i Słowackiego wyuczone na pamięć towarzyszą późniejszym pokoleniom. Tworzą przywiązanie do symboli i wspólnoty narodowej. W tym odcinku teleturnieju zostaną przypomniane czasy wielkiej kultury tworzonej pod zaborczą niewolą.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...