Komisarz Alex 18: Egzamin (218)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Andrzej Kubiak nie wraca z jazdy konnej. Jego ciało zostaje znalezione w lesie. Kilka dni wcześniej włamano się do jego szafki. Policjanci rozmawiają z biznesowym partnerem ofiary - Pawłem Kielanem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

Andrzej Kubiak nie wraca z jazdy konnej. Jego ciało zostaje znalezione w lesie. Kilka dni wcześniej włamano się do jego szafki w klubie jeździeckim, w której przechowywał osobiste rzeczy. Najwyraźniej ktoś szukał tam czegoś konkretnego. Sprawę badają Gutek i Jagoda. Oględziny miejsca zdarzenia i wyniki sekcji zwłok wskazują, że do śmierci Kubiaka ktoś się przyczynił. Policjanci rozmawiają z biznesowym partnerem ofiary - Pawłem Kielanem. Okazuje się, że dochodziło między nimi do sporów. Po zgonie Kubiaka Kielan przejął ich wspólną firmę budowlaną. Funkcjonariusze ustalają, że Andrzej telefonował do dziennikarki śledczej zajmującej się ujawnianiem gospodarczych przekrętów. Miał się spotkać z reporterką, by przekazać jej ciekawe materiały. Niestety tego samego dnia zginął. Wilczak i jego ludzie sądzą, że powodem były materiały, których nie zdążył wręczyć. Podejrzenie pada na Pawła.

Występują

Twórcy

Ładuję...